13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

OBÓZ WOS

„Obóz wosowski”

Kiedy nasi rówieśnicy cieszyli się ostatnim tygodniem „wolności”, my, 24 sierpnia wyruszyliśmy by niejako przygotowywać się do zbliżającego się wielkimi krokami roku szkolnego. Od piątku do czwartku  przebywaliśmy w Pogorzelicy, gdzie pogłębialiśmy swoją wiedzę z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Był to bardzo intensywny czas, gdyż mieliśmy codziennie 4 bloki zajęć, z czego każdy trwał po 1,5h. Jednak jako aspirujący do zdobycia tytułu w olimpiadzie czy dobrze zdania matury dawaliśmy z siebie 100%. Osoby z którymi pracowaliśmy, niewątpliwie pomagały nam w przetrwaniu tego niecałego tygodnia, a nawet sprawiały, że zajęcia odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze i z chęcią na nie uczęszczaliśmy, pogłębiając tym  samym naszą wiedzę. Wykłady dotyczyły przeróżnych aspektów wiedzy o społeczeństwie: od gospodarki i stosunków międzynarodowych, z których zajęcia prowadził nasz absolwent, laureat 2. miejsca OWPSW – Jakub Brejdak, przez ustrój RP, przybliżany nam przez kolejnego absolwenta – Michała Matusiaka, finalistę OWPSW, po prawo, prawa człowieka i integrację europejską, z czym zaznajamiała nas Pani Joanna Wędrychowska, również absolwentka naszego liceum, zwyciężczyni OWPSW (jako pierwsza dziewczyna w historii!), obecnie adwokat, posiadająca własną kancelarię w Warszawie.
Wiadomo jednak, że człowiek nie może cały czas pracować i także potrzebuje odpoczynku. Takim czasem były dla nas najczęściej wieczory, kiedy to chodziliśmy na spacery wzdłuż morza, oglądaliśmy filmy czy uczestniczyliśmy wraz z klasami 7 SP w „spotkaniach z piosenką”.
Ten obóz jednak nie zaistniałby, gdyby nie Pani Jolanta Konieczna, gdyż to ona była inicjatorką tego wyjazdu; wraz z Panem Jerzym Szawdziańcem opracowywała plan na każdy dzień i opiekowała się nami. Należy dodać, że tego typu inicjatywa to projekt nowy, innowacyjny, ale już po tym roku wiemy, że nie była to ostatnia podróż do Pogorzelicy w celu zdobywania wiedzy.

GALERIA: