13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ARTYKUŁY

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE JUŻ ZA NAMI

Przeżyjmy to jeszcze raz. Mamy nadzieję, że przyszli kandydaci będą chcieli zobaczyć się z nami na dłużej, już we wrześniu! Zapraszamy.

GALERIA:

UCZNIOWIE 13 LO W FINALE 73 OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

W dniach 30 marca - 2 kwietnia odbył się finałowy etap 73 Olimpiady Matematycznej. Organizatorem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Do finału zakwalifikowało się 164 uczestników z całej Polski, w tym 10 uczniów naszego liceum: Helena Arendacz, Kamil Dalidowicz, Norbert Dąbrowski, Piotr Dudziak, Michał Jagodziński, Marek Makochon, Antoni Parus, Mikołaj Przepiórski, Helena Rafałowicz i Jarowit Śledziński. Na zawody do Pleszewa uczniowie XIII LO pojechali wraz ze swoimi nauczycielami: Beatą Bogdańską i Filipem Smentkiem. Dwojgu z uczestników, Helenie Arendacz i Kamilowi Dalidowiczowi, udało się uzyskać tytuł laureata. Pozostała ósemka zdobyła tytuły finalistów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

GALERIA:

DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY

W ostatni piątek roku szkolnego klasy 3 gimnazjum zorganizowały już tradycyjny Dzień Międzynarodowy. Zaprezentowało się 7 państw: USA, Meksyk, Grecja, Kanada, Francja, Japonia i, po raz pierwszy w wieloletniej historii imprezy, Watykan. Prezentacje jak zwykle rozbawiały do łez, a jedzenie jak zwykle smakowało wybornie. Dochód z International Day również jak zwykle przeznaczamy na cel charytatywny, w tym roku na pomoc absolwentowi XIII LO  Tomaszowi Kaszubie

https://www.siepomaga.pl/tomasz-kaszuba

GALERIA:

THE ENGLISH THEATRE DAY

W czwartek 13 czerwca klasy 8 po raz pierwszy w historii naszej szkoły zorganizowały The English Theatre Day. Zaprezentowały się 4 grupy z alternatywną wersją Jamesa Bonda ("Golden Eye") i Czerwonego Kapturka ("Red Hoodie") oraz wiązanką wiadomości ("SP 6 TV News") i szkolnych dowcipów ("School is fun"). Wszystkie scenariusze, dialogi, kostiumy i wykonanie - nasi ósmoklasiści!  Było wspaniale! Gratulujemy i zapraszamy za rok!

GALERIA:

AMATORSKI WIECZÓR PIOSENKI LITERACKIEJ

W poniedziałek 3 czerwca odbyło się w naszej szkole drugie amatorskie spotkanie z piosenką literacką. Późnym popołudniem wszyscy chętni mogli przyjemnie spędzić czas z ciastkiem i herbatą przy muzyce w wykonaniu szkolnego zespołu "202". W skład zespołu wchodzi czwórka uczniów drugiej klasy z XIII LO: Adela Kabacińska, Michał Kolasa, Gabriela Kowalewska i Maks Szymański. Obecni na koncercie słuchacze mieli okazję do zapoznania się z wykonaniami utworów zarówno zasłużonych już twórców poezji śpiewanej, jak i artystów młodego pokolenia. W repertuarze znalazły się między innymi piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, Martyny Jakubowicz, Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Zalewskiego, Meli Koteluk i zespołu Coma.
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne budowanie świetnej atmosfery.
Jednocześnie osoby czujące niedosyt zapraszamy na kolejny koncert, już na jesieni!

GALERIA:


Strona 1 z 4