Email

SEZON 2012-2013

Turniej Brydżowy Par o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

W sobotę dnia 24 listopada w auli Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się V Otwarty Turniej Brydżowy Par o Puchar Rektora US.
W turnieju, rozgrywanym  na zapis maksymalny, uczestniczyło 66 par. Jednym ze sponsorów, a również członków komitetu honorowego, był dyrektor ZSO nr 7 – Cezary Urban. W turnieju brało udział 11 osób z naszej szkoły: Patryk Araszkiewicz, Ewa Mikucka, Arek Weiss, Wojtek Weiss, Szymon Batóg, Krzysztof Listowski, Miłosz Osiński, Michał Zarzycki i Wojtek Bondarewicz (absolwent naszego liceum) oraz Filip Surma i Bartek Muszyński (absolwenci naszego gimnazjum). Formuła turnieju była taka sama, jak w ubiegłym roku. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej z nich znaleźli się zawodnicy o niższym poziomie zaawansowania (tzw. Amatorzy). Osoby z grupy zaawansowanej określone zostały mianem Profesjonalistów. Przed rozpoczęciem turnieju poszczególne pary, które składać się miały z jednego gracza z grupy Amatorów oraz jednego gracza z grupy Profesjonalistów, zostały skojarzone w sposób losowy przez komputer. Pozwoliło to na wyrównanie szans poszczególnych par oraz uatrakcyjnienie sposobu rozgrywania zawodów. W czasie trwania turnieju organizatorzy zapewnili kawę, herbatę, wodę mineralną, soki oraz smaczne ciasteczka. Nagrodzone V miejsce zajął Szymon Batóg, który wraz z partnerem osiągnął wynik 58,02%. Sukces odniósł też Wojtek Weiss, który z wynikiem 56,08%  zwyciężył w kategorii „najlepszy uczeń”. Pozostali musieli zadowolić się „pocieszankami”, czyli nagrodami losowymi, które można było sobie wybrać, gdyż tradycyjnie na zakończenie imprezy odbyło się losowanie. Kolejny taki turniej odbędzie się za rok. Zapraszamy wszystkich chętnych.Uśmiech
Zainteresowanych turniejem (wynikami i nie tylko) zapraszamy na stronę naszego związku brydżowego: www.zzbs.pl