13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

WIGILIA


Wieczór wigilijny to pogoda ducha, bliskość i serdeczność, dobre życzenia, a także radosne oczekiwanie na piękne chwile Bożego Narodzenia i szaleństwo Nowego Roku. Zacieśnialiśmy łączącą nas więź przy suto zastawionym stole, w prawdziwie świątecznej atmosferze.

GALERIA:

SUKCES REPREZENTACJI BURSY


Kolejny raz wzięliśmy udział w Turnieju Tenisa Stołowego – Mistrzostwach Burs i Internatów i po raz kolejny wracamy z nagrodą – Barbara Tatarewicz zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł wicemistrzyni turnieju. Gratulujemy!

GALERIA:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  PRAW CZŁOWIEKA – MARATON PISANIA LISTÓW


Najnowszy raport Amnesty International, jednej z największych organizacji strzegących praw człowieka, ujawnia, że nadal  w wielu krajach świata władze nie respektują praw swoich  obywateli. Dlatego tak ważna jest akcja Maratonu Pisania Listów, która od 2001 roku przeprowadzana jest w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który w tym roku przypadał 10 grudnia. Wydarzenie mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Nasza bursa dzięki pani Małgorzacie Kwaśny włączyła się do akcji po raz trzeci – w tym  roku pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw.

GALERIA:

KOLEJNY TURNIEJ ROZEGRANY


W Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Bursy w tym roku wzięło udział 11 osób. Rozegrano pod okiem pani Małgorzaty Kwaśny, organizatorki imprezy,  wiele zaciętych i niezwykle emocjonujących pojedynków, które wyłoniły 3 najlepszych zawodników. Zwycięzcą turnieju został Hubert Feretycki, 2 miejsce zajął Jakub Bęgowski, a 3 Aleksander Rogowski. Gratulujemy!

GALERIA:

NOWA MŁODZIEŻOWA RADA BURSY


Podczas przedwyborczego wieczoru poznaliśmy skład trzech zespołów starających się o kierownictwo MRB -  każdy starał się pozyskać głosy już na początku drogi wyborczej, obierając niezwykle malowniczą nazwę. I tak zapoznaliśmy się z programem: „Nadziewanych bakłażanów” , „Bursy i Sprawiedliwości” oraz „Nagłego ataku spawacza”, co okazało się początkiem burzliwej dyskusji dotyczącej potrzeb, planów i wspólnych celów społeczności bursy.
Nad przebiegiem wyborów czuwała  komisja skrutacyjna, która opracowała i wdrożyła odpowiednie procedury, aby głosowanie przebiegło bez zakłóceń, a także odczytała profesjonalne przygotowany protokół. Stery rządów w bursie od grudnia obejmie grupa „Bursa i Sprawiedliwość, co wszyscy przyjęli oklaskami. Gratulujemy!

GALERIA:

Strona 1 z 20