13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIEŚCI Z BURSY

DZIEŃ TEATRU W... TEATRZE


Co roku w marcu pamiętamy o teatralnym święcie i staramy się spędzać go w teatrze właśnie, dlatego wybraliśmy się na dwa spektakle: „Być jak Beata” oraz „Lepsze lasy” do Teatru Współczesnego.
Pierwszy z nich jest wspaniałym show muzycznym złożonym z piosenek Beaty Kozidrak,  kultowej wokalistki „Bajmu”. Został on pomyślany jako casting, podczas którego uczestnicy opowiadają nie tylko słodko-gorzkie  historie ze swojego życia, ale również mówią o fascynacji twórczością tytułowej Beaty. Spektakl łączy więc dobre monologi, odbijające mentalność i biografie współczesnych ludzi z nowymi aranżacjami muzycznymi piosenek. Jest humor, wzruszenie, zwykłe/niezwykłe życie.  
„Lepsze lasy” z kolei to spektakl z cyklu „Dorosłość”, skierowany do młodych ludzi, poruszający problem wchodzenia dorosłe życie, poszukiwania własnej tożsamości, inicjacji. Przedstawienie miało niezwykły klimat, na który złożyła się doskonała gra aktorska, oszczędna, ale bardzo pomysłowa scenografia
i interesujący tekst. Nasze pozytywne wrażenie dopełniły warsztaty ciekawie poprowadzone przez aktora grającego w spektaklu główną rolę.

Zdjęcia i plakaty: materiały prasowe Teatru Współczesnego

GALERIA:

DZIEŃ KOBIET W ”LA BURSA”


W dniu 7 marca 2019 roku miałyśmy przyjemność  –a mówimy tu o żeńskiej części  Bursiaków  –wziąć udział w uroczystej kolacji z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Miała ona miejsce w naszej jadalni, która na jeden wieczór stała się restauracją  „La Bursa”. Wszystko zostało zaplanowane i przygotowane przez grupę chłopców.
Pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy tuż po wejściu do „La Bursa” i otrzymaniu pięknych tulipanów był wystrój, który nie różnił się niczym od tego z ekskluzywnych restauracji. Podobnie było z daniami samodzielnie przygotowanymi przez naszych młodych kucharzy i zaserwowanymi przez elegancko ubranych jednodniowych kelnerów. Zachwycone  kulinarnymi umiejętnościami naszych Panów z „La Bursa” wzięłyśmy udział w muzycznym quizie, który dla wszystkich był świetną zabawą. Jednak to jeszcze nie wszystko co miało miejsce podczas tej kolacji, gdyż zwieńczenie wieczoru stanowił deser w postaci lodów z owocami i bitą śmietaną. Jako Bursianki jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania ze strony naszych kolegów  i z pewnością będziemy miło wspominać ten wieczór.

Dziewczyny z „La Bursa”

GALERIA:

SZCZECIN COSMOCITY


Spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem - Tomaszem Wieczorkiem, stało się okazją do wysłuchania niezwykle barwnej opowieści o wyjątkowości Szczecina, zawartej między innymi w kosmopolitycznych wątkach w historii miasta oraz niezwykłej kosmicznej analogii…

GALERIA:

WIGILIA


Wieczór wigilijny to pogoda ducha, bliskość i serdeczność, dobre życzenia, a także radosne oczekiwanie na piękne chwile Bożego Narodzenia i szaleństwo Nowego Roku. Zacieśnialiśmy łączącą nas więź przy suto zastawionym stole, w prawdziwie świątecznej atmosferze.

GALERIA:

SUKCES REPREZENTACJI BURSY


Kolejny raz wzięliśmy udział w Turnieju Tenisa Stołowego – Mistrzostwach Burs i Internatów i po raz kolejny wracamy z nagrodą – Barbara Tatarewicz zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł wicemistrzyni turnieju. Gratulujemy!

GALERIA:

Strona 1 z 20